Україна вперше завоювала путівку на чемпіонат світу з баскетболу

768

Збірна України з баскетболу вперше в історії забезпечила собі участь у чемпіонаті світу, обігравши в турнірі за 5-8 місця Італію

Підопічні Майка Фрателло вже завоювали як мінімум 6-е місце в підсумковій класифікації Євробаскету. Щоб фінішувати на щабель вище, українцям необхідно обіграти в наступній зустрічі господарів турніру, які напередодні здолали Сербію.

Поєдинок за 5-е місце відбудеться 21 вересня на Люблінській арені "Стожіце" в 22:00.

Українці виходили на зустріч з Італією на тлі фізичної втоми після програного напередодні ввечері матчу Хорватії - 72:84. І справа навіть не в тому, що "синьо-жовті" втратили шанси на продовження боротьби за медалі Євробаскету: проблема могла полягати в тому, що українці дійсно практично ні в чому не поступалися грізному опоненту, але власноруч віддали йому перемогу.

Тим не менш, Майк Фрателло, будучи хорошим мотиватором зумів налаштувати своїх підопічних на потрібний лад: так, їм належало зіграти з ведучою збірною континенту. Але при цьому на кону стояла 100-процентна путівка на чемпіонат світу.

Спочатку українці нервували і часто відпускали суперника вперед- італійці вели в 5-8 очок. Варто було збірній України наздогнати суперника, як вона тут же віддавала йому ініціативу. Благо, незабаром, ближче до кінця другої чверті лідери "синьо-жовтих" Сергій Гладир, Пух Джетер і В'ячеслав Кравцов налагодили свої дії. А вийшовши з лави запасних Максим Пустозвонов і Дмитро Забірченко та Олександр Мішула підтримали почин.

На велику перерву Україна йшла в ролі лідера - 35:34 - це Джетер забив триочковий практично з сиреною. Хороший ігровий відрізок показав, що українці знаходяться в хорошій фізичній формі і ще готові боротися. Третя чверть відзначилася невдалими, занадто ризикованими і необдуманими діями обох команд. Правда Мішулі вдалося до кінця періоду встановити хороший відрив для своєї команди - 51:48.

Ключовою складовою вдалої гри українців у заключному відрізку стали захисні дії центрового Кравцова. В один з моментів він спровокував італійця Сімоне Пьяніджані на технічний фол: тут же українці встановили вбивчий відрив у 11 очок. Збентежені італійці так і не зуміли наздогнати Україну - 66:58.